Latisse sa odporúča ženám, ktoré by si želali dlhší, hustejšie a silnejšie mihalnice. Produkt sa preferuje hlavne vďaka rýchlosti, s ktorou nastupuje. Latisse môžeme brať ako veľmi špecifické sérum na riasy.

Spôsob aplikácie séra sa líši od ostatných.

Jediným spoločným elementom je potreba odstránenie make-upu pred aplikáciou. Pre aplikáciu je vyžadovaný štetec s plochým koncom. Jedna kvapka séra sa musí vtlačiť na aplikátor. Potom sa musí produkt distribuovať pozdĺž línie mihalníc na hornom viečku. Po dokončení aplikácie na horné viečko si musíte vziať ďalšie aplikátor a proces opakovať na druhej horné viečko. Aplikácia na dolné viečka nie je potreba, pretože sa produkt na dolné viečko dostane sám od seba. Hlavné je, aby ste aplikáciu prevádzali pred spaním.

Prvých výsledkov sa dočkáme po asi štyroch týždňoch od prvej aplikácie. Počas zvyšku liečby sa mihalnice predlžujú a zahusťujú. Keď sú pod riasenkou, vyzerajú plnšie, krajšie a jemne zvlnené. Bohužiaľ však výsledky nevydrží večne a vytratí sa po asi dvoch mesiacoch od poslednej aplikácie.

Ďalšou nevýhodou je to, že nie každý môže Latisse efektívne využívať. Jedná sa hlavne o tehotné či dojčiace ženy a tiež tie osoby, ktoré trpeli vážnymi chorobami, majú citlivú kožu, či ktoré sú alergické na obsah séra. Tieto osoby by mali použitie séra prediskutovať so svojím lekárom.

Lattisse je uzavreté v malej 3 ml fľaši. Toto množstvo vám vydrží na asi štyri mesiace liečby. Dávkovanie kozmetiky je tiež extrémne jednoduché, keďže je celá fľaštička vyvinutá tak, aby uľahčil pri aplikácii a aplikátora vždy dodala len jednu kvapku produktu, čo je pre aplikáciu úplne optimálny objem.

PLUSY Latisse:
• predlžuje a zahusťuje mihalnice
• jednoduchá aplikácia
• jednoduché dávkovanie
MÍNUSY Latisse:
• výsledky sa rýchlo vytratí
• irituje
• nedostatočne efektívna