Keď sa rozhodneme zakúpiť sérum na riasy, veľmi pozorne si preštudujeme bezpečnostný leták. Chceli by sme, aby produkt fungoval tak, ako je sľubované, ale musí byť aj bezpečný a jemný k pokožke.

Aplikácia

Väčšina sér na riasy má drobnú, špicatú kefku, s pomocou ktorej aplikujeme sérum na riasy na líniu rias. Konzistencia produktu je zvyčajne tekutá alebo gélovitá a nemala by tiecť do očí. Je veľmi dôležité, aby sme boli pri používaní sér na riasy opatrní, keďže sú určené len pre vonkajšie použitie. Ak sa produkt omylom dostane do oka, môže spôsobiť podráždenie, začervenanie alebo pocit pálenia. V tom prípade si vymyte oči veľkým množstvom vlažnej vody. Ak problém pretrváva, kontaktujte svojho obvodného lekára pre ďalšiu radu.

Ďalší typ aplikátora pripomína kefku na maskaru. Tieto séra na riasy sú bezpečnejšie, ale menej účinné. Kefka by mala pokryť mihalnice tenkou, neviditeľnou vrstvou séra na riasy bez ich zatvrdnutia a zanechania bielej usadeniny. Bez ohľadu na metódu aplikácie a tvaru kefky, každé sérum na riasy sa môže používať podľa potreby aj na obočie.

Skladovanie

Tuba séra na riasy by mala byť pevne uzavretá, aby sa k produktu nedostal vzduch. Vyhnite sa používaniu séra na riasy na zapálené oko, keďže to môže viesť k množeniu baktérii vo vnútri tuby a rozšíriť infekciu na druhé oko. Udržiavajte v suchom, chladnom mieste, mimo dosahu detí.

Kto nemôže používať sérum na riasy?

Väčšina produktov nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a bezpečne ich môžu používať ženy aj muži. Avšak, tehotné a kojace ženy, ako aj tie, ktoré podstupujú chemo/rádioterapiu, by sa mali vyhýbať používaniu sér na riasy. Ak si nie ste istí, či je produkt bezpečný pre vašu pokožku, otestujte ho tak, že nanesiete malé množstvo produktu na chrbát zápästia. Ak sa objaví hocijaký typ negatívneho účinku, nepoužívajte produkt na vaše mihalnice, keďže vaša pokožka bude pravdepodobne reagovať rovnako.