Určite ste už museli mnohokrát natrafiť na názov ‘sérum na riasy’. Ak stále neviete, čo sú zač a ako ich používať, čítajte ďalej.

Čo sú séra na riasy

Sérum na riasy je kozmetický prípravok, ktorý pomáha riasam rásť dlhšie a hrubšie. Hlavnou úlohou sér na riasy je vyživiť a hydratovať mihalnice a ich folikuly. Ak sa produkt používa systematicky aspoň 5 týždňov, riasy sa stanú oveľa dlhšie a plnšie. Každé sérum na riasy musí byť testované dermatológmi, aby sa zaistilo, že je bezpečné a jemné k pokožke očí.

Účinnosť každého séra na riasy závisí hlavne na jeho zložkách. Vo veľkej miere pozostáva formula z prírodných zložiek. Najbežnejšie sú karnitín (obnovuje vlasovú štruktúru), Aloe Vera (upokojuje pokožku), vitamíny E a B5. Okrem týchto prírodných zložiek v nich nájdeme syntetické, ktoré predlžujú životnosť produktu a potláčajú množenie baktérii.

Procedúra so sérami na riasy

Celá procedúra trvá 3-4 mesiace a nemala by byť kratšia ako 8 týždňov. Počas tohto času sa riasy stanú hustejšie a dlhšie než zvyčajne. V niektorých prípadoch narastajú aj nové mihalnice, a tie sú oveľa tmavšie ako už vyspelé mihalnice. Užívatelia vidia rozdiel a potvrdzujú, že mihalnice sú oveľa silnejšie a zdravšie. Vďaka mnohým esenciálnym olej budú mihalnice lesklejšie a pružnejšie.

Väčšina sér na riasy by sa mala aplikovať raz denne, ideálne pred spaním. Malá špicatá kefka roznáša produkt rovnomerne na hornú aj dolnú líniu mihalníc. Je dôležité si pred nanesením séra na riasy odlíčiť make up. Keď je pokožka čistá, aktívne zložky sa ľahko vstrebú do folikul vlasov a odtiaľ pôsobia.

Je sérum na riasy pre každého?

Séra na riasy môžu používať ženy aj muži. Odporúčané sú tým, ktorí majú krátke a krehké mihalnice kvôli chorobe alebo procedúre predĺženia mihalníc. Väčšina produktov nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky a sú bezpečné. Avšak, tehotné a kojace ženy, ako aj tí, ktorí podstupujú chemo/rádioterapiu, by sa mali vyhýbať používaniu sér na riasy.