Pre zaobstaranie séra na riasy musíme mať dôvod. Tým, že si uvedomíte vaše potreby, máte väčšiu šancu si vybrať ten správny produkt. Ako sa nestratiť a nebyť zaplavený desiatkami dostupných sér na riasy? Riaďte sa našimi tipmi a nakupovanie séra na riasy vám nespôsobí bolesti hlavy.

Pri kupovaní séra na riasy máme dve možnosti: môžete si kúpiť kondicionér na mihalnice alebo sérum na riasy. Aký je v nich rozdiel?

Metóda aplikácie

Kondicionéri na mihalnice majú kefku ako maskara a nanášajú sa po dĺžke rias. Nezriedka obsahujú l-karnitín, ktorý obnovuje štruktúru mihalníc. Vďaka systematickému používaniu sa stanú riasy silnejšie a lesklejšie. Nie sú také suché ako predtým a vyzerajú zdravšie.
Sérum na riasy sa dodáva so špicatou kefkou, ktorá roznáša produkt priamo na líniu rias. Sérum na riasy zasiahne folikuly vlasu a pôsobí z vnútra. Posilňuje a vyživuje korienky rias podporujúc tak rast zdravých mihalníc. Okrem toho, ak sa sérum na riasy aplikuje systematicky, začína rásť viac nových mihalníc z jedného folikulu. Po krátkom čase sú mihalnice hustejšie a vyzerajú plnšie. Silné folikuly vlasu dokážu produkovať mihalnice tak, aby dosiahli optimálnu dĺžku a hrúbku. Tieto séra na riasy sú oveľa drahšie než kondicionéry na mihalnice, ale cena je oprávnená. Vaše mihalnice budú oveľa dlhšie a hrubšie, no prirodzene vyzerajúce.

Ak už teraz máte dlhé mihalnice, ale chcete zlepšiť len ich stav po horúcom lete, zapáči sa vám spôsom, akým fungujú štandardné kondicionéry na mihalnice. Avšak, ak máte krátke a krehké riasy, mali by ste siahnuť po vysokovýkonnom produkte na mihalnice.

Procedúra so sérom na riasy

Nech už si vyberiete ktorékoľvek sérum na riasy, bude fungovať len pod podmienkou, že ho používate systematicky. Aby ste sa uistili, že z produktu vyťažíte čo najviac, vždy ho aplikujte na čistú a suchú pokožku. Umožnite séru na riasy sa vstrebať predtým, ako si nanesiete make up. Väčšina zvýrazňovačov mihalníc sa musí používať pred spaním, aby mali aktívne zložky v sérach na riasy celú noc na to, aby pôsobili na folikuly vlasov.
Kondicionéry na mihalnice nie sú nákladné a mali by stáť do €10. Séra na riasy začínajú od €25 nahor. Väčšina sér na riasy môže garantovať, že mihalnice budú do 5 týždňov o 30% dlhšie, ale aj tak by nemali stáť viac ako €50.